חוששת מהריון לא רצוי?

מידע שימושי

חוששת מהריון לא רצוי?

חוששת מהריון לא רצוי כתוצאה מקיום יחסי מין לא מוגנים?
חוששת מהריון לא רצוי על אף שימוש באמצעי מניעה, בעקבות תקלה שהתרחשה (נקרע הקונדום, שכחתי גלולה וכדומה)?

אין צורך לדאוג כבעבר, כיום עם קיומה של גלולת פוסטינור ניתן לטפל גם במקרים בהם לא היתה הגנה ראויה ומספקת.

למרות שגלולת פוסטינור בטוחה לשימוש היא אינה מהווה תחליף לשימוש קבוע ושוטף באמצעי מניעה. לכן במקרים בהם לא נותרת כל ברירה אחרת היא מהווה פתרון בטוח ויעיל למניעת הריון לא רצוי. ניתן ליטול אותה עד 72 שעות ממועד קיום המגע המיני כלומר שלוש יממות.

אין סיבה להיכנס לפאניקה, ללחץ ולחרדה, אין צורך לגשת לרופא או לגניקולוג, לספר, לתאר, לפרט ולבקש מרשם, אפשר לרכוש אותה בכל בית מרקחת – בית מרקחת של קופת חולים, בית מרקחת פרטי או ברשתות הפארם השונות ולשוב במהרה לשגרת יומיום.

גלולת פוסטינור מפחיתה את הסיכויים להיכנס להריון. ככל שהיא נלקחת סמוך יותר למועד קיום יחסי המין יעילותה גבוהה יותר ואת יכולה להיות שקטה יותר ולחזור לעיסוקייך.

הגלולה פותחה ויוצרה באופן מיוחד למטרה זו, היא נבדקה ואושרה במחקרים קליניים כיעילה ובטוחה לשימוש. ישנם מקרים מעטים בהם אין לקחת פוסטינור ביניהם: רגישות לאחד מרכיבי התרופה, לאחר שעברו יותר מ- 72 שעות מעת קיום המגע המיני ובזמן הריון.

רוב הנערות והנשים יכולות לקחת פוסטינור מבלי לדאוג לאחר מכן.

חשוב להדגיש שיעילות פוסטינור אינה 100%.

פה באתר תמצאי את התמיכה לה את זקוקה – מידע מפורט, מענה לתהיות, רשימת בתי מרקחת לאיתור בית המרקחת הקרוב בו תוכלי לרכוש פוסטינור, אמצעי לחישוב המועד לנטילת פוסטינור ותשובות לשאלות נפוצות.

כמו כן ניתן לפנות אלינו דרך הקישור – צור קשר, תוך הבטחה לשמירה על פרטיותך, לשאול כל שאלה ולקבל ייעוץ מקצועי, את מוזמנת לעשות זאת בכל שעה שתבחרי או תזדקקי לסיוע.