שכחת גלולה? יש מה לעשות!

מידע שימושי

שכחת גלולה? יש מה לעשות!

גלולות למניעת הריון

גלולות למניעת הריון הן אמצעי מניעה בטוח ובעל יעילות גבוהה במיוחד. נערות ונשים רבות נוטלות גלולות, גם אם אינן מקיימות יחסי מין עם פרטנר קבוע, ובכך לוקחות על עצמן את האחריות במלואה, אינן מסתמכות על בן הזוג, ומסירות מעצמן את החשש והדאגה מכניסה להריון לא רצוי.

ישנם לא מעט סוגי גלולות, יש להיוועץ עם רופא/ת נשים על מנת להתאים באופן אישי את סוג הגלולה למטופלת וניתן לרכוש אותן בבתי המרקחת עם מרשם בלבד.

מחקרים מראים כי שימוש בגלולות הוא נפוץ ובעל יתרונות רבים לאורך זמן, ביניהם – מיעוט והפחתה בסיכון לחלות בסרטן הרחם או השחלות, הפחתה בציסטות בשחלות או בשדיים, עוצמה פחותה של כאבי וסת ודימום בוסת, מיעוט בדלקות בחצוצרות, סיכוי נמוך יותר לאוסטאופורוזיס ועוד. יחד עם זאת לשימוש בגלולות למניעת הריון ישנם גם חסרונות ומומלץ להיוועץ ברופא בנושא.

יש לציין שגלולות אומנם מונעות הריון לא רצוי אך אינן מגינות מפני מחלות מדבקות שאפשר שיעברו בשעת קיום יחסי מין, לכן מומלץ מאוד להשתמש בנוסף בקונדום או ללכת ולהיבדק על מנת לוודא שבני הזוג אינם נשאים או חולים במחלה שעלולה להיות מדבקת.

שימוש בפוסטינור

שכחתי גלולה, מה עלי לעשות? האם עלי לקחת פוסטינור?

שאלה שנשאלת פעמים רבות על ידי נערות ונשים שנוטלות גלולות היא “שכחתי גלולה, האם לקחת פוסטינור”? ובכן התשובה לכך אינה חד משמעית ותלויה בגורמים שונים – אם נשכחה גלולה אחת או יותר, אם קוימו יחסי מין לאחר שנשכחה גלולה או לא, אם היה שימוש בקונדום או לא, ישנה חשיבות רבה לתשובות לשאלות הללו. בכל מקרה יש לעיין בעלון לצרכן המצורף לגלולות למניעת הריון ולפעול בהתאם להנחיות.

יש לזכור ששימוש בפוסטינור אינו מהווה תחליף לשימוש באמצעי מניעה. פוסטינור נועד למניעת הריון במקרה חירום בלבד: במקרים בהם לא נעשה שימוש בכל אמצעי מניעת הריון אחר, או שקיים חשש לתפקוד לא יעיל של אמצעי המניעה – קונדום שהחליק או נקרע, דיאפרגמה שנקרעה או הוסרה מוקדם, גלולות שנשכחו וכדומה.

לפרטים נוספים צרי עמנו קשר ותוכלי לקבל את כל האינפורמציה הנחוצה לך תוך זמן קצר ובדיסקרטיות הראויה.